logo

Sepetiniz Boş

Sepetinize ürün eklemek için

Tekrarın Çocukları - Akça Medikal | skalanan hayat lar İsimli stetoskop

x

Ürün Arayın

Tekrarın Çocukları

 

TEKRARIN ÇOCUKLARI

Hayatın ipleri bizi öylesine sıkı sıkı sarmış ki ne zaman bir boşluğa düşsek bu ipler gerilip canımızı acıtıyor.Ölünce bir kez ölmüyor insan. Her bir bağdan kopmak gerekiyor.Çocuk,eş,işkitaplar,bilgisayar,televizyon,evim,odam,arkadaşlarım,mutfağım,arabam,caddeler,sokaklar,komşum,apartman,site,sitedeki yürümesem de gördüğüm hatta görmesem de orada var olduğunu bildiğim yürüyüş alanı…Hepsinden kopmalısın.

İnsanı alışık olduğu ortamdan al,başka yabancı olduğu ortama koy,küçük bir ölümü tattırmış olursun.Alışkanlıklarımı seviyorum,onlar bana yaşadığımı hissettiriyor.Hayatın içinde savrulmuyorum.Bazen alışkanlıklarımı sevmiyorum.Onlar bana yalancı bir “her şey böyle devam edecek”hissi veriyor.Kendime yolculuğumu yavaşlatıyor,beni aldatıyor.Alışkanlıklarım beni tekrar ediyor.

Iskalanarak geçen bir ömür…Kendime son noktadan dönüp baktığımda ıska bir hayat görmekten uzun zaman önce Yaradan’a sığındım.Alışkanlıkların körlüğünden taşınıyorum alışkanlıkların farkındalığına .Alışkanlıkların memeleketi hem sıcak,korkusuz,doğal hem kolay,belki de ucuz kahramanlık.Tam da benim gibi bir tembele göre bu yolculuk.

Uçsuz bucaksız seyahatleri düşünmekten bile yorulan bir insana alışkanlıkların farkındalığının o basit ama esrarlı ülkesine gezmek daha kolay.

Şu anda ailemden uzak bir otel odasında bir yabancıyım:Yabancılra has bir mahpustayım:küçük bir gülümsemeyle öğün yemeğim veriliyor.Telefon da olmasa hayata eğretiyim.Musluğa,suya ,bastığım halıya bile.Allah’tan tanıdık bir iki şey var:çay bardağı bir de nergizlerOnlar beni tanıdı.İyi ki zamanında onları tanımışım.Yoksa bana burada sahip çıkan bir alışkanlığım olmayacaktı.

Alışkanlıkları sevmek ayrı,alışkanlıklara tapmak ayrı,acaba ben hangisinin memleketindeyim?